***       Водещите новини за деня до 13.00 ч., 

...
   ***   
   Водещите новини за деня до 13.00 ч., 
Коментари Харесай

Водещите новини! 20 бойци от „Ислямска държава“ избягаха от затвор след земетресението. Какви екипи и техника изпратихме в Турция?


   ***   

   Водещите вести за деня до 13.00 ч.,   
   на 7 февруари    

 

От сдружението считат, че се погазва Конституцията, а Рашидов и администрацията на Народното събрание погазват и ЗДОИ, отказвайки да изпълнят закона и да дават изискваните документи.

„ Рашидов оправдава себе си с това, че при предходно влизане в Парламента БОЕЦ сме били разпънали афиш с надпис “НЕ ПИПАЙТЕ КОДЕКСА “, което било неприемлива политическа пропаганда.

Истинската причина е, че при две предходни влизания на БОЕЦ два пъти поискахме оставката на мултака Рашидов в Парламента очи в очи.

За страдание нито една от партиите в Парламента не поддържа жителите и БОЕЦ в тази обстановка и не желаеха оставката на Рашидов “.

***

„ Около 20 пандизчии са избягали, допуска се, че са бойци на ИД “, споделя източникът, написа „ Фокус ".

Според него към 2000 души са арестувани в затвор покрай град Раджу покрай турската граница, от които 1300 може да са бойци на ИД.

След земетресението, което повреди постройката, пандизчиите се разпалиха и превзеха част от пандиза.

***

***

***

„ Всички, които са в положение да оказват помощ в спасяването на хора, са на място. Хората наблюдават събитията и се стараят да поддържат хората на място духом “, уточни тя.

„ Нямам близки и родственици, които да са в потърпевшите региони. Турция е голяма страна и доста от живеещите в Истанбул са родом от там. Единственият непосредствен прочут, който имам в региона, е чиновник на Българската екзархия. Роден е в село до Антакия. По негова информация няма постройка в селото, която да не е разрушена, в това число и църквата “, добави Павлина Копано.

***

***

" Никога не съм влизал в задкулисие ", сподели той.

Относно градежа на стадионите Димитров съобщи, че парите не стигат.

„ За стадион „ Ботев “ няма задоволително пари. Бяха отпусни 25 милиона, тогава цената беше 53 милиона и трябваше страната да се намеси, тъй като община Пловдив нямаше по какъв начин да поеме всичко. Бяха отпуснати 25 милиона за стадион „ Ботев “ и 12 милиона за стадион „ Локомотив “. Пари за довършването на плановете до дъно нямаше тогава. Търсим още способи за финансиране “, сподели градоначалникът.

***

Брюксел не разяснява напрежението по границата през уикенда с претекста, че не разяснява настоящи следствия или правосъдни производства.

От Европейската комисия напомнят значимостта на добросъседските връзки.

" В този подтекст са нужни старания от всички страни за поощряване на атмосфера на разговор и взаимно почитание и за отбягване на излишно напрежение ", споделя Европейска комисия.

***

Коментирайки опасенията на Киев за нова широкомащабна съветска атака в Украйна през февруари, военното разузнаване на английското министерство на защитата написа в ежедневния си отчет удостоверява, че съветската войска е доста евентуално се пробва да възобнови настъпателните интервенции още от началото на януари, осведоми Руската работа на Би Би Си.

В същото време съветските сили съумяват да отвоюват единствено няколкостотин метра на седмица. Това съвсем несъмнено се дължи на обстоятелството, че Русия в този момент не разполага с муниции и маневрени единици, нужни за сполучливо нахлуване, споделят създателите на отчета.

***

Президентът на Естония Алар Карис отзова посланика на балтийската страна в Русия Маргус Лайдре. Това заяви през днешния ден на уеб страницата си естонската социална телевизия, представена от ТАСС.

Малко по-късно Естония разгласи, че експулсира съветския дипломат в отговор на сходно решение на Москва, взето по-рано. 

" Спазваме правилото на взаимност в връзките с Русия ", съобщи в " Туитър " естонското външно министерство.

То акцентира, че съветският дипломат би трябвало да напусне Естония в същия период, с който разполага и естонският дипломат в Москва, с цел да напусне Русия, а точно - до през днешния ден.

***

 
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР